Jesteś tutaj
Jakie suplementy pozwolą nam poprawić kondycję oraz przyspieszyć spalanie zbędnych kilogramów? Dieta 

Jakie suplementy pozwolą nam poprawić kondycję oraz przyspieszyć spalanie zbędnych kilogramów?

Jakie suplementy przyśpieszą spalenie tłuszczu i poprawią kondycję?

Wiele osób uważa, że suplementy diety stanowią istotny element kondycji oraz wydolności ogólnej. Niemalże co tydzień opinii publicznej przedstawiane są wyniki coraz to nowych badań dowodzących, że dana witamina lub minerał jest w stanie w określonym stopniu wpłynąć na nasze zdrowie. Połączmy to ze stałym bombardowaniem nas reklamami suplementów diety zwiększających efekty treningu i przyspieszających spalanie tłuszczu, na które to natknąć się możemy słuchając radia, oglądając telewizję lub przeglądając Internet, a przestanie dziwić dlaczego tak wiele osób uważa, że bez suplementów trudno wyobrazić sobie zdrową dietę.  

Nasza redakcja stara się podążać inną drogą i pokazywać czytelnikom drogę do zdrowia, która to jest znacznie korzystniejsza dla wszystkich zainteresowanych. Często otrzymujemy propozycje promocji suplementów diety czy specyfików treningowych za określony odsetek ze sprzedaży, jednakże uznaliśmy że nie jest to dobry pomysł, jako że pragniemy, aby nasi czytelnicy byli na prawdę zdrowi, nie natomiast sztucznie poprawiali swoją kondycję czy osiągi podczas ćwiczeń.

Wszystkie niezbędne witaminy i minerały jesteśmy w stanie pozyskać dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie. W sytuacji, gdy zmagamy się z niedoborami, warto nieco zmodyfikować program żywieniowy. Pamiętajmy, że jedynymi osobami, które będą w stanie zdiagnozować ewentualne problemy zdrowotne oraz przepisać odpowiednie leki będą specjaliści ds. żywienia i dietetycy. Niezależnie od tego w jaki sposób ćwiczymy i odżywiamy się, powinniśmy unikać stosowania się do porad trenera osobistego, członków rodziny, czy znajomych, jako że przyjęte za ich poleceniem środki mogą zaburzyć działanie stosowanych leków i mieć daleko idący, negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Pragniemy także nadmienić, że jeden z typów suplementów diety jest niemalże całkowicie bezużyteczny – produkty przyspieszające redukcję masy ciała. Nie tylko wiele z nich zawiera szkodliwe dla zdrowia składniki, ale także posiada w składzie nadmierne ilości witamin oraz minerałów, które to mogą stać się toksyczne jeżeli przyjmujemy duża ilość danego środka w krótkim czasie. Co więcej, uniemożliwiają one wypracowanie własnego, skutecznego planu dietetycznego oraz treningowego, który to zapewniłby faktyczną poprawę stanu zdrowia. Nie powinniśmy wybierać tej drogi na skróty.

Tak oto przemysł, którego pierwotnym zamysłem była pomoc osobom niemogącym w inny sposób pozyskać istotnych składników odżywczych rozrósł się do poziomu wielomiliardowej spirali kłamstw, której głównym celem jest sprzedaż klientom możliwie największej ilości suplementów.

Słów kilka o szejkach i koktajlach

Pragniemy również poinformować, że jeżeli chodzi o szejki oraz koktajle istnieje znaczna różnica pomiędzy przygotowanymi samodzielnie mieszankami owoców i warzyw, a gotowymi sproszkowanymi produktami dostępnymi w sklepie. Nie zalecamy stosowania tych drugich celem utraty wagi lub poprawy stanu zdrowia. Zawierają one bowiem wiele tajemniczych składników, które mogą negatywnie wpłynąć na naszą kondycję i samopoczucie, zwłaszcza jeżeli przekroczymy zalecane dawki.

Podsumowując, uważamy, że należy przedsięwziąć wszelkie możliwe kroki aby istotne witaminy i mikroelementy dostarczać wraz z pożywieniem.

No votes yet.
Please wait...

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Polub naszą stronę na Facebooku – znajdziesz tam Szkolenia, Ciekawostki, Konkursy i Rabaty na sprzęt!