Jesteś tutaj
Jak dbać o dłonie na siłowni? Regeneracja Trening siłowy 

Jak dbać o dłonie na siłowni?

Dbanie o dłonie na siłowni – poradnik.

odciski

Zarówno wielu początkujących, jak i zaawansowanych bywalców siłowni zna dobrze problem odcisków. Podczas regularnych ćwiczeń, skóra w miejscach w których jest intensywniej „używana” staje się, w naturalny sposób, grubsza i mocniejsza. Wiąże się to z ilością powtórzeń, a także z ćwiczeniami na znacznych obciążeniach. Z reguły wiąże się to z wystąpieniem wspomnianych efektów ubocznych. Warto zadbać o dłonie tak, by nie rezygnować z treningu, kiedy w następny dzień ma się w planach ważne spotkanie biznesowe czy randkę z dziewczyną. Również kobiety skarżą się niejednokrotnie na kłopoty z dłońmi po intensywnych treningach.

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, pomagających utrzymać skórę w dobrej kondycji należą np.: moczenie dłoni w ciepłej wodzie, używanie balsamów, kremów, czy pumeksu. Czy nie warto jednak oszczędzić sobie czasu poświęconego na tego typu działania i zadbać o dłonie już podczas treningu?

Rękawiczki do ćwiczeń doskonale chronią skórę dłoni i zapobiegają negatywnym efektom treningu oraz zwiększają poziom bezpieczeństwa i higieny. Bez nich łatwiej o wyślizgnięcie się sprzętu z dłoni i wyrządzenie sobie krzywdy. Zapobiegają one także zaczerwienieniom skóry i reakcjom alergicznym.Jak mawia stare przysłowie, „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Oprócz skompletowania odpowiedniego, zapewniającego komfort stroju, wzięcia ze sobą ręczników, czy zadbania o wodę, warto pamiętać również o tym, żeby zabrać rękawiczki na siłownię. Inna sprawa to unikanie dotykania twarzy dłońmi, by nie przenosić bakterii na ten nieco bardziej wrażliwy obszar skóry.

 

Oferta, którą prezentują producenci jest dość szeroka. Najczęściej pojawiające się elementy, z których składają się rękawiczki treningowe, to ściągacze na nadgarstki, poduszeczki piankowe wszywane po wewnętrznej stronie dłoni czy oddychający materiał. Niezbędne wydaje się również to, żeby móc mieć odsłonięte palce, co ułatwia wykonywanie niektórych ćwiczeń. Nie dziwi szeroka gama dostępnych produktów. Jeżeli o swoje dłonie dbają pracownicy magazynów, zakładów produkcyjnych, firm budowlanych czy ogrodnicy, to czy nie jest niezbędne ich zabezpieczenie również na siłowni? Każda aktywność, która wymaga zaangażowania siły i użycia rąk powoduje naturalną potrzebę ich ochrony.

rękawiczki na siłownie
rękawiczki na siłownie

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest poprawna technika wykonywania ćwiczeń. Doświadczony instruktor z pewnością wychwyci błędy wykonywane przez początkującego, ale nie tylko. Również będąc – wydawałoby się – dobrze obeznanym bywalcem siłowni, można przez nieuwagę wykształcić w sobie niewłaściwe nawyki. Dobrze jest więc słuchać głosów otoczenia i poprosić co jakiś czas kolegów, by obserwowali sposób wykonywania ćwiczeń. Nadmierne naciąganie skóry narazi ją na urazy, co może tymczasowo utrudnić, bądź – w skrajnych wypadkach – całkowicie uniemożliwić trening ze względu na ból. Osoba obserwująca z boku prędzej zauważy, nieraz niepozorne błędy techniczne. Nie tylko zresztą w przypadku dbania o dłonie, ale również jeżeli chodzi o efektywność danego sposobu wykonywania ćwiczeń dla budowania masy mięśniowej i wytrzymałości. Jeżeli udoskonali się i wypracuje jak najlepszą technikę oraz zadba o odpowiednio dobrane rękawiczki kulturystyczne, droga do satysfakcji z nieprzerwanego urazami dłoni treningu i idącego za tym całościowego sukcesu będzie znacznie krótsza.

 

Zapraszamy do sklepu Bushido Sport, w którym można znaleźć odpowiednie rękawiczki na siłownie oraz fitness. Link znajdą Państwo poniżej .

http://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyment_Rekawice_Rekawiczki-na-silownie-fitness-409.html

Rating: 1.0. From 2 votes.
Please wait...

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Polub naszą stronę na Facebooku – znajdziesz tam Szkolenia, Ciekawostki, Konkursy i Rabaty na sprzęt!