Jesteś tutaj
Po co rękawiczki na siłownię? CrossFit Regeneracja Trening siłowy 

Po co rękawiczki na siłownię?

Rękawiczki na siłownie – w jaki celu?

Poniższy artykuł odpowiada na pytanie, które zadają sobie klienci stacjonarnych sklepów sportowych oraz użytkownicy Internetu, przeglądając oferty dostępne w sieci. Każdy, kto chce rozpocząć trening na siłowni bądź już trenuje, dba o odzież i obuwie zapewniające wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Koszulka czy spodenki z materiału, który „oddycha”, jest miły w dotyku oraz buty zapewniające równowagę to istotne elementy wyposażenia bywalców siłowni. Jak się sprawa przedstawia, jeżeli chodzi o rękawiczki treningowe?

Rękawiczki do ćwiczeń – gadżet czy konieczność?

Dłonie na siłowni są używane praktycznie cały czas. Większość przyrządów posiada uchwyty, które dotykały wcześniej setki osób, niejednokrotnie po długo trwającym treningu. Żeby wykonać ćwiczenie poprawnie pod względem technicznym, należy chwytać mocno i pewnie. Rękawiczki na siłownię pozwolą zarówno na poprawienie warunków higieny, jak i zapewnią lepszą przyczepność dłoni do uchwytów.

Rękawiczki
Rękawiczki

Dzięki temu, można poprawić efektywność treningu (lepsza technika) oraz uniknąć kłopotów ze skaleczeniami, zaczerwienieniem dłoni czy powstawaniem odcisków. Przeglądając w Internecie filmy z treningami profesjonalnych kulturystów nietrudno zauważyć, że większość z nich ma na sobie rękawiczki treningowe i to nie tylko wówczas, gdy reklamują akurat jakąś markę.

Jest to podyktowane głównie opisywanymi powyżej czynnikami. Istnieje ryzyko niepełnego wykonania ćwiczenia, robiąc przy tym dużo huku, kiedy uchwyt wyślizgnie się z ręki ze względu na to, że dłoń jest śliska od potu. W najgorszy wypadku ryzykuje się np. upadek sztangi na klatkę piersiową czy wyślizgnięcie hantli z dłoni, upuszczając je na nogę, co może skutkować nawet kontuzją. Po co narażać się na takie sytuacje? Dobre, solidnie wykonane, markowe rękawiczki mogą oczywiście, oprócz funkcji użytkowych, stanowić rodzaj gadżetu.

Podobnie jest z wieloma innymi sprzętami sportowymi, jak np. torby, do których pakuje się rzeczy na trening, czy wspomniane wcześniej obuwie i odzież, a także bidony, zegarki ze stoperem, przeznaczone specjalnie do celów sportowych itp.

Rękawiczki z systemem antypoślizgowym
Rękawiczki z systemem antypoślizgowym

Rękawiczki treningowe, a skóra dłoni

Mimo zachodzących nieustannie zmian w tym zakresie, wielu mężczyzn nadal nie przepada za stosowaniem środków kosmetycznych innych niż te podstawowe. Ćwiczenie w dobrych rękawiczkach jest dla nich świetnym wyjściem, jeżeli chcą uniknąć późniejszego smarowania dłoni kremem, robienia peelingu itp., ponieważ zabierając rękawiczki na siłownię, zapewniają skórze dużą dozę solidnej ochrony. Nie trzeba do tego przekonywać osób, które trening traktują rekreacyjnie, a na co dzień potrzebują ze względów zawodowych dbać nieustannie o dobrą prezencję.

W wielu zawodach stan dłoni jest pierwszą zauważaną rzeczą i stanowi niejako „wizytówkę” pracownika w kontakcie z klientem. Nie warto jednak ulegać obawom i rezygnować z jakiejkolwiek aktywności na siłowni, lepiej po prostu zaopatrzyć się w solidne, starannie wykonane rękawiczki do ćwiczeń i cieszyć się w pełni udanym treningiem oraz dłońmi utrzymanymi w nienagannym stanie.

Rękawiczki do ćwiczeń
Rękawiczki do ćwiczeń

 

Poniżej prezentujemy link do sklepu Bushido Sport, w którym można nabyć rękawiczki zapewniając sobie odpowiednią higienę oraz pewny chwyt podczas ćwiczeń.

http://bushido-sport.pl/pol_m_Przeznaczenie_Crossfit-Fitness_Rekawiczki-na-silownie-fitness-410.html

 

No votes yet.
Please wait...

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Polub naszą stronę na Facebooku – znajdziesz tam Szkolenia, Ciekawostki, Konkursy i Rabaty na sprzęt!