Jesteś tutaj
Street Workout – czym jest i skąd się wziął Street Workout 

Street Workout – czym jest i skąd się wziął

Więc czym dokładnie jest Street Workout ?

To chyba najczęściej zadawane pytanie, gdy pojawi się ktoś kto jeszcze nie do końca wie, na czym mój ukochany sport polega. Street Workout to nic innego jak trening z własną masą ciała, inaczej kalistenika połączona z gimnastyką. To proste ćwiczenia takie jak np. pompka, przysiad, podciąganie się czy też bardziej wymagające elementy z gimnastyki takie jak stanie na rękach czy różnego rodzaju wagi, a nawet tzw. ”salta”. Sport ten ‘’powoli’’ staje się istną rewolucją w świecie szeroko pojętego fitness’u.

Skąd się wziął Street Workout?

Wszystko zaczęło się na początku drugiego tysiąclecia w USA, a prawdziwe BOOM to lata 2007-2010 i filmiki m.in. HFK – Hannibal For King czy sportowców ze wschodniej europy. To właśnie na wschód i zachód dzielą się ”szkoły” Street Workout’u, rządzące się swoimi prawami. Jest to różniący się styl i podejście do tematu, ale tak naprawdę to nadal po prostu Street Workout, który jest mocno różnorodny. Wschód mocno czerpie podstawy z gimnastyki, czarnoskórzy ojcowie SW ze Stanów przedstawiali natomiast styl ”Street” – to jest uliczny, często brutalna siła eksplozywna lecz z odejściem od formy poprawnego wykonywania ćwiczenia, być może z powodu niewiedzy w tamtym okresie.

Ze względu na wielką dowolność i swobodę w tym sporcie, jesteśmy świadkami coraz to nowszych, wcześniej nie widzianych, coraz to cięższych elementów zarówno dynamicznych jak i statycznych oraz siłowych.

Sport ten cechuje się właśnie wielką efektownością, przyciąga tłumy ludzi na pokazach czy zawodach, które coraz częściej można napotkać, czy to Mistrzostwa Polski pod ”Narodowym” czy w galeriach handlowych, a nawet na różnego rodzaju imprezach kulturalnych czy sportowych.

Street Workout
Street Workout

Co daje taki trening Street Workout?

Taki trening pozwala zwiększyć swoją siłę względem wagi ciała, czego nie dostarcza trening na siłowni. Walczymy z własną masą , a pracując w taki właśnie sposób poznajemy dogłębnie swoje ciało i jesteśmy w stanie lepiej je kontrolować, praktycznie w każdej sytuacji jaka spotyka nas na co dzień jest to pomocne. Pracując całym ciałem spalamy więcej kalorii, co na pewno jest korzystne dla wielu ludzi. Jest to często główny cel treningowy na start. Najczęściej dopiero po osiągnięciu atrakcyjnej sylwetki i średniego poziomu zaawansowania, ukierunkowujemy się wybierając najważniejsze dla nas cele, oczywiście jest to stwierdzenie uogólnione.

Street Workout buduje siłę, poprawia koordynację ruchową, spala więcej kalorii pozwalając odsłonić mięśnie, cóż więcej pisać, sport idealny 

Autor artykułu:

Dawid Łomnicki Dawid Łomnicki

Założyciel Street Workout Racibórz, członek Dynasty Workout oraz Kalistenika Polska.

Rating: 4.2. From 11 votes.
Please wait...

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Polub naszą stronę na Facebooku – znajdziesz tam Szkolenia, Ciekawostki, Konkursy i Rabaty na sprzęt!