Jesteś tutaj
Worek treningowy czy gruszka? CrossFit Sporty Walki 

Worek treningowy czy gruszka?

Wybór pomiędzy workiem treningowym a gruszką.

Na podnoszenie bokserskich umiejętności składa się cały szereg elementów, z których żadnego nie wolno pominąć. Niezbędna dla boksera będzie wysoka sprawność motoryczna, a więc: siła, szybkość czy koordynacja ruchowa. Drugą istotną sprawą jest wiedza taktyczna, rozumiana jako jak najlepsze wykorzystanie swoich możliwości w walce z przeciwnikiem oraz systematyczne dokształcanie się. Kolejna ważna rzecz, to zasoby psychiczne, na które składają się takie właściwości, jak: wiara w siebie i opanowanie. W osiąganiu dobrych wyników pomoże też znajomość teorii boksu. Ostatnia, ale nie najmniej ważna, sprawa to trening techniczny, w którym na pierwszy plan wysuwają się sparingi oraz ćwiczenie ciosów z wykorzystaniem takich przyrządów, jak tarcza i worek treningowy.

Worek treningowy: oferta
Worek treningowy: Oferta

Każdy ze znanych w boksie ciosów wymaga poświęcenia uwagi. Nigdy nie wiadomo, który z nich przyda się najbardziej podczas walki w ringu. Proste, sierpowe, z dołu, podwójne czy całe serie. Różne sekwencje ruchów i stała czujność w gardzie. Dobry worek bokserski musi wytrzymać wiele intensywnych treningów, by móc cieszyć się swoją odrobiną sławy i zostać pokazanym np. w filmie o swoim właścicielu, zdobywającym różne puchary i pasy największych federacji. By stać się posiadaczem takiego mistrzowskiego worka, należy przeanalizować dostępną na rynku ofertę pod kilkoma względami. Ważny będzie materiał, z jakiego wykonano sprzęt, taki który będzie odporny na przetarcia, trwały i nie będzie zbyt szybko ulegał odkształceniom. Żeby móc się cieszyć w pełni jego właściwościami, warto sprawdzić również szwy, preferowane podwójne, zrobione przy użyciu dobrych nici.

Worek treningowy należy precyzyjnie dobrać pod kątem rozmiaru i wysokości na której zawiśnie, tak by móc komfortowo uderzać. Ważnymi kwestiami będą również: solidne łańcuchy i mocowania, obecność pasa okalającego i szczelne zamknięcie. W sprzedaży dostępne są zarówno puste, jak i wypełnione worki. Będąc początkującym, lepiej zakupić pusty worek i stopniowo go obciążać. Profesjonaliści natomiast, z reguły znają już swoje oczekiwania w tym zakresie. Obecność worka treningowego w domu może przynieść korzyść nie tylko adeptom boksu, ale również wszystkim pozostałym domownikom. Jest to dobre narzędzie do pozbycia się stresu czy ćwiczeń mających na celu odchudzanie bądź utrzymanie wagi.

Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z boksem i nie jesteśmy pewni, czy będziemy kontynuować treningi, nie jest konieczne od razu kupować worek. Gruszka będzie dobrym narzędziem na pierwsze samodzielne ciosy. Zajmuje mniej miejsca i jest tańsza. Również, jeżeli własne lub zaprzyjaźnione dziecko rozpoczyna treningi i właśnie pokochało boks (ale jest to jego piąte z kolei nowe hobby w tym miesiącu), lepiej zdecydować się na gruszkę, niż kupować od razu worek.

Gruszka treningowa: Oferta
Gruszka bokserska: Oferta

Gruszka bokserska do treningu, zwana również kukurydziakiem (nazwa ta pochodzi od wypełniania kukurydzą), przydaje się zwłaszcza do treningu skupionego na doskonaleniu ciosów w głowę, a także szybkości i refleksu. Dla profesjonalistów jest obowiązkowym uzupełnieniem treningu na worku. Użytecznym narzędziem w tym zakresie jest także także piłka na gumie, tzw. refleksówka.

 

No votes yet.
Please wait...

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Polub naszą stronę na Facebooku – znajdziesz tam Szkolenia, Ciekawostki, Konkursy i Rabaty na sprzęt!