Jesteś tutaj
Jakie rękawice do MMA na początek? Sporty Walki 

Jakie rękawice do MMA na początek?

Rękawice do MMA dla początkującego zawodnika.

Rozpoczynając swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki, warto zaopatrzyć się w solidne rękawice do MMA. Zapewnienie bezpieczeństwa nadgarstkom i dłoniom będzie priorytetem, o czym nie trzeba przypominać zawodnikom, którzy chociaż raz spotkali się z niebezpieczną sytuacją podczas ćwiczeń. Na rynku dostępne są różne rodzaje rękawic, wykonane zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych materiałów. Te pierwsze są z reguły nieco droższe, ale bardziej trwałe i wygodne – naturalna skóra „oddycha” w znacznie większym stopniu niż materiał syntetyczny. Jeżeli jest to inwestycja długofalowa (na lata) oraz planowane są częste treningi, warto ponieść nieco większy koszt i zakupić rękawice z naturalnej skóry. Jeżeli natomiast pierwszoplanowa jest kwestia budżetu, a treningi bardziej sporadyczne, rękawice ze skóry syntetycznej będą wystarczające. Jest to związane między innymi z faktem, że z rękawic ze sztucznego materiału nieco trudniej pozbyć się pozostającego po treningu zapachu – po paru miesiącach intensywnych treningów może on sprawić kłopot bardziej, niż w przypadku naturalnej skóry.

rekawice mma
rękawice do mma

Rękawice MMA – szczegółowe parametry

Fundamentalną kwestią w przypadku rękawic będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru – nie ma nic gorszego od sytuacji, w której dłonie „pływają” w rękawicach lub są za mocno uciskane, co powoduje poczucie uwierania czy drapania. Przy zakupach przez Internet, cenna będzie możliwość zwrotu towaru i wymiany w razie nieodpowiedniego rozmiaru. Inną kwestią, która może mieć duży wpływ na komfort użytkowania będzie wyprofilowany kształt, zgodny z anatomią dłoni i nadgarstków oraz dodatkowa ochrona kciuków, zmniejszająca ryzyko kontuzji. Idealne rękawice do mma, to takie których praktycznie nie czuć – dokonując dobrego wyboru, zawodnik po odbyciu kilku treningów czuje się, jak gdyby przyszedł na świat już w tych rękawicach.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest zawartość pianki. Im gęstsza tym lepiej zamortyzuje uderzenia, przyjmując na siebie część ich siły. Niektórzy producenci udzielają gwarancji, co pozwala odzyskać pieniądze lub dostać nową parę rękawic, jeżeli te uległyby odkształceniu. Ważna jest również grubość rękawicy w strefie uderzeniowej – im większa, tym bezpieczniej można się czuć podczas walki czy treningu.

rekawice-mma
rękawice do mma

Następną ważna kwestią, której nie sposób ominąć wybierając rękawice do MMA jest rzep. Solidny i szeroki zapewni możliwość właściwego usztywnienia nadgarstka. Przy wyprowadzaniu szeregu ciosów i kombinacji podczas treningu nie ma ważniejszej rzeczy niż prawidłowe zapobieganie wystąpieniu kontuzji. Wiedzą o tym profesjonalni zawodnicy, którzy przetestowali już tuziny rękawic, by w końcu znaleźć idealny dla siebie model. Warto korzystać z opinii bardziej doświadczonych adeptów sztuk walki, mogących udzielić odpowiedniej rekomendacji. Zaawansowani zawodnicy zwrócą też uwagę na styl walki i dobór rękawic pod tym kątem. Większa część uderzeniowa pomoże w ochronie dłoni czy amortyzacji ciosów, ale może być jednocześnie utrudnieniem w walce parterowej. Inna sprawa to otwarty kciuk w rękawicach – może dać przewagę w parterze, ale brak ochrony podczas uderzeń zwiększy ryzyko kontuzji. Warto mieć to na uwadze, wybierając sprzęt dla siebie oraz pamiętać o tym, że dobre rękawice MMA można, oprócz treningu sztuk walki, wykorzystywać do codziennych ćwiczeń na przyrządach, np. na worku treningowym.

No votes yet.
Please wait...

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Polub naszą stronę na Facebooku – znajdziesz tam Szkolenia, Ciekawostki, Konkursy i Rabaty na sprzęt!