Jesteś tutaj
Jak wzmocnić mięśnie nadgarstka? CrossFit Regeneracja 

Jak wzmocnić mięśnie nadgarstka?

Jak wzmocnić mięśnie nadgarstka – jak je poprawnie wzmacniać?

Mięśnie dłoni i nadgarstka należą do najbardziej przeciążanych w ciągu dnia partii mięśniowych. Okolice te są narażone na bolesne urazy, utrudniające niekiedy codzienne funkcjonowanie. Decydując się na trenowanie sztuk walki należy liczyć się z tym, iż (szczególnie na początku) mięśnie po treningach będą obolałe i nie zawsze zdążą się do końca zregenerować. Aby osiągnąć sukces trzeba trzymać się harmonogramu, co niekiedy bywa trudne do osiągnięcia z uporczywym bólem przetrenowanych mięśni.  Dzięki stosowaniu się do rad specjalistów i podstawowej znajomości anatomii, w prosty sposób można uniknąć tych kłopotów. Problem niewielkiej wytrzymałości nadgarstka w większości przypadków rozwiążemy dzięki dobrze zaplanowanej rozgrzewce rąk, jednak czasami trzeba dołączyć do tego odpowiednio dopasowany profesjonalny sprzęt treningowy.

Regularny trening nadgarstka to sposób na zwiększenie jego wytrzymałości

Przed każdymi ćwiczeniami ciosów należy odpowiednio przygotować swoje mięśnie, stawy i ścięgna na większe obciążenie. Rozgrzewka rąk powinna zawierać w sobie kompleksowy trening nadgarstka, ponieważ jest to obszar najwrażliwszy na urazy przy mocnych uderzeniach. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka rąk poprawia cyrkulację krwi i zwiększa gotowość tkanek na nagły przyrost obciążenia uelastyczniając je.

Aby ćwiczenia były skuteczne, muszą zostać wykonane precyzyjnym, spokojnym ruchem i należy je przerwać, gdy zaczynają sprawiać ból. Trening nadgarstka można przeprowadzić z użyciem ciężarka (<1kg), gumowych piłek, a nawet ściany. Na początek warto zacząć od rozprostowania rąk i kilkunastokrotnego zaciśnięcia wszystkich palców dłoni poza kciukiem. Każdy uścisk należy trzymać do kilku sekund, a następnie rozprostować palce. Ćwiczenie z ciężarkiem polega na wyprostowaniu obciążonej dłoni i energicznym poruszaniu ciężarkiem w górę w w dół – po 10 ruchów. Nawet ściana może nam pomóc zrealizować domowy trening nadgarstka w pozycji stojącej – po oparciu się wyprostowanymi rękami należy “wędrować” dłońmi w górę, aż do maksymalnego wychylenia, a następnie chwilę wytrzymać w tej pozycji. Wszystkie ćwiczenia należy powtarzać czterokrotnie, z zachowaniem co najwyżej minutowych przerw.

Bezpieczny trening to trening w ochraniaczach

Ochraniacze nadgarstków to nie tylko domena początkujących zawodników, gdyż posiłkują się nimi w większości profesjonaliści. Odzież taka pozwala na dłuższy trening bez ryzyka obolałych kończyn i odniesienia urazów. Jest to prosta droga do utrzymania harmonogramu treningów i uzyskania znacznie większej satysfakcji z wykonywanych ćwiczeń, co nie jest możliwe z ciągłym dokuczliwym bólem. Ochraniacze nadgarstków amortyzują impet uderzeń przeciwnika, dzięki czemu ból nie jest w stanie nas rozproszyć w trakcie wymiany ciosów. Duża część ochraniaczy posiada wbudowane usztywniacze nadgarstków.

 

Usztywniacz na nadgarstek – bezpieczeństwo i wygoda

Mimo faktu, iż stabilizatory zdecydowanie ustępują ochraniaczom pod względem amortyzacji ciosów przeciwnika, stanowią świetne wsparcie w treningu indywidualnym. Usztywniacze nadgarstków chronią przed naciągnięciami mięśni oraz nienaturalnymi wygięciami stawów. Zostały zaprojektowane głównie z myślą wsparcia naturalnych słabości anatomicznych nadgarstka i potrzeby zwiększenia komfortu ćwiczeń.Wspierają tkanki i modyfikują ruch mięśni, dzięki czemu działają one efektywniej i znacznie rzadziej ulegają urazom. Usztywniacz na nadgarstek, tak jak każdy element specjalistycznej odzieży, powinien być dobrze dopasowany i wygodny. Źle dobrany rozmiar i kształt sprawiają, iż wszelki ekwipunek może uczynić więcej szkód niż dać korzyści.

 

 

Ofertę usztywniaczy oraz ochraniaczy na nadgarstki można znaleźć w naszym sklepie pod linkiem: Ochraniacze i usztywniacze

 

No votes yet.
Please wait...

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Polub naszą stronę na Facebooku – znajdziesz tam Szkolenia, Ciekawostki, Konkursy i Rabaty na sprzęt!